Polecane adresy
559
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-559,bridge-core-2.4.4,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-29.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,qode-wpml-enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-7.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-681

Polecane adresy

Czy próbowałeś wielu różnych rzeczy, aby wyzdrowieć? Jaka jest główna przyczyna twoich problemów zdrowotnych?

 

Czy niepokój i depresja są w twojej głowie, czy zaczynają się w twoich jelitach?

Podstawową funkcją osi HPA (jest skrótem od podsystemu w naszym organizmie zwanym osią podwzgórze-przysadka-nadnercza). Rola osi HPA polega na regulacji reakcji na stres. Kiedyś wierzyliśmy, że problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak depresja i lęk, zaczynają się w naszej głowie i są odizolowane od reszty ciała. Badania pokazują, że między jelitem a mózgiem zachodzi dwukierunkowa reakcja i zakłócenia homeostazy (proces utrzymywania wewnętrznego środowiska w stanie równowagi) może spowodować przewlekłe zapalenie i / lub nawet pogorszyć objawy lękowe i depresyjne. Nasza mikroflora jelitowa odrywa istotną rolę w osi jelita-mózg poprzez wpływanie na nasz układ hormonalny. To, czym karmimy „dobre” bakterie w jelitach, jest kluczowe dla naszego dobrego samopoczucia . Wiemy od Hipokratesa, że wszystkie choroby zaczynają się w jelitach i jest to bardzo prawdziwe w przypadku lęku , depresji i innych problemów zdrowotnych. Zbyt duży stres, zaniedbywanie snu i jedzenia, powoduje nasilenie objawów.

Jako praktykujący terapeuta żywieniowy Medycyny Funkcjonalnej, pracuję holistycznie z moimi klientami, wykorzystując podejście biologii systemów po to, by znalezc przyczynę twojego problemu zdrowotnego.

 

Kiedy spojrzysz na pierwotną przyczynę – znajdziesz rozwiązanie, które jest bardziej skuteczne i pomaga w wielu innych objawach, które towarzyszą lękowi i depresji, takich jak objawy żołądkowo-jelitowe lub mgła mózgowa. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak mogę Ci pomóc, odwiedź moją stronę, aby uzyskać więcej informacji.

Marta Adamska, Terapeuta Zywieniowy, czlonek Nutritional Therapist of Ireland

https://nutrition-4health.com/